25-02-2017 ania

Mocą Bożą strąć do piekła

Co by było, gdybyśmy codziennie odmawiali modlitwę do św. Michała Archanioła? Co by się stało, gdyby w każdym kościele na koniec Mszy Św. z wiarą wypowiadano jej słowa? Wspomagaj  nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył. Czy zmieniłyby się nasze relacje w rodzinie? A może wszystkie sprawy w  Polsce zaczęłyby wyglądać inaczej... W mojej podwarszawskiej parafii od miesiąca, znowu codziennie rozbrzmiewają te słowa i przeszywają swą mocą.

Modlitwę napisał Papież Leon XIII po przerażającym widzeniu złych duchów jakie miał w Rzymie słuchając Mszy świętej. Niezwłocznie po napisaniu modlitwy Papież Leon XIII polecił rozesłać jej treść do wszystkich ordynariuszy świata, aby kapłani odmawiali ją wraz z wiernymi, klęcząc po każdej Mszy św.  Choć zwyczaj odmawiania modlitwy ułożonej przez Leona XIII zanikł po Soborze Watykańskim II to coraz więcej osób dostrzega potrzebę jego przywrócenia.

Modlitwa jest potężnym wołaniem do wodza zastępów niebieskich, który od samego Boga dostał nakaz i potrzebne siły, by walczyć i strącać do piekła wszystkich wrogów, którzy dniem i nocą czyhają, aby pozbawić nas zbawienia. Jeśli z wiarą wypowiadam modlitwę do św. Michała, to On walczy za mnie. Już nie ja trzymam miecz, ale On. Nauczyłam się tej modlitwy całkiem niedawno. Nawet gdy jej nie wypowiadam, słyszę jakby cały czas brzmiała gdzieś w środku, i broniła dostępu, tym, którzy chcieliby mnie zniszczyć.  Pozwól, by św. Michał Archanioł  walczył za ciebie i pozwól, by wygrał każdą bitwę.

OD 1 DO 31 MARCA zapraszamy na WIELKĄ NOWENNĘ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Szczegółowe informacje o ogólnopolskiej akcji, oraz codzienne teksty do nowenny, na stronie:

www.anielskipatron.pl

Dołącz do nowenny. I przekonaj proboszcza, by w Twoim kościele, po każdej Mszy Św. odmawiano modlitwę do św. Michała Archanioła.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

POŚWIĘCENIE SIĘ ŚW.  MICHAŁOWI ARCHANIOŁOWI

O wielki Książę Niebieski, najwierniejszy stróżu Kościoła, święty Michale Archaniele, oto ja, chociaż bardzo niegodny Twego oblicza jednak ufając Twojej dobroci, powodowany potężnym wpływem Twoich modlitw i licznymi twymi dobrodziejstwami, staję przed Tobą w towarzystwie mego Anioła Stróża i w obecności wszystkich Aniołów Niebieskich, których biorę za świadków mego nabożeństwa ku Tobie, Ciebie dziś obieram za swego szczególnego obrońcę i orędownika.

Postanawiam sobie mocno czcić Cię zawsze, bądź przy mnie przez całe życie moje, abym nigdy nie obraził Pana Boga myślą, słowem lub uczynkiem. Broń mnie przeciw wszystkim pokusom szatańskim, głównie atakującym wiarę i czystość, a w godzinę śmierci uproś pokój mej duszy i zaprowadź mnie do ojczyzny wiecznej. Amen.

(Za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z 25 III 1986 r., nr 1590/K/86).

 

Autor: Anna Musiał

14292283_1764262223837786_5543462099455906458_n11111