20-02-2017 ania

Maryjo, Mamo, wypraszaj nam pokój na cały ten amok

Proszę Cię Mamo, pomódl się za mnie, za moją rodzinę, za Polskę i świat!
A gdybym zwątpił w próby godzinę, to szybko za rękę mnie złap!

Tak śpiewają w roku pełnym niepokoju, światowych zawirowań i stulecia objawień Fatimskich, Heres – Jacek Zajkowski i Piotr Zalewski. Wyrwani z Niewoli – kiedyś pogubieni młodzi ludzie, dresiarze, którzy upadli na samo dno i doświadczyli wszystkich możliwych upokorzeń, dziś apostołowie , którzy świadczą o mocy Bożej Miłości i pokazują ją tysiącom młodych ludzi.

web-heres-raper-maryja-figura1111

 

Ewangelizują słowem, świadectwem i muzyką. Jacek wydał dwie płyty, „Kamienie Wołać Będą” i “Prawda Was Wyzwoli”. Za ostatnią dostał nagrodę główną Feniks 2015 w kategorii “muzyka chrześcijańska”
Piotr, jest  studentem psychologii, i autorem książki „Wyrwani z niewoli”. Opowiada, że jego życie było oparte na kłamstwie i całkowitej pustce, którą starał się zapełnić narkotykami, kradzieżami i pornografią. W momencie największego kryzysu, trafił do Kościoła, gdzie przez przypadek odbył swoją pierwszą, spowiedź. Była to spowiedź z całego życia.

To właśnie ten sakrament, stał się początkiem jego drogi ku wolności. Słowa „ja odpuszczam tobie grzechy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” odmieniły całe jego dalsze życie.

Tamten moment, był dla Piotra początkiem fascynującej przygody. Bóg pokazał mu drogę, której nie znał dotychczas. Drogę miłości, drogę pokoju. Skończył szkołę wieczorową, i poszedł na psychologię, by móc pomagać ludziom.
Kilka lat temu Piotr i Jacek jeżdżąc na spotkania, zabierali ze sobą figurę Matki Bożej. Zobaczyć ją można na teledysku „Ku wolności”. – Ta figura towarzyszyła nam wszędzie. Gdy jeździliśmy pociągiem, autobusem, ona jeździła z nami – opowiada Piotr. W jakim celu? – By prowokować ludzi do pytań o wiarę – tłumaczy. Z Białegostoku, gdzie mieszkają, do Poznania jedzie się ok. 8 godzin. Nawet w tak dalekie trasy, zabierali Matkę Bożą ze sobą. Widok półtorametrowej  figury w przedziale pociągu dziwił nawet konduktora. Pytali się go więc, czy poświęci im 30 minut, by mogli wytłumaczyć, o co chodzi. – Wiele razy, gdy wysiadaliśmy z torbami i figurą z pociągu, ludzie myśleli, że ją ukradliśmy z kościoła – relacjonuje Piotr. Wielokrotnie za to „wykroczenie” byli także spisywani przez policję.

Dlaczego w najnowszym utworze wołają do Maryi? Bo jak pisał Ludwik De Montfort, Bóg chciał rozpocząć i zakończyć swe dzieła przez Maryję. „Niepokalana Dziewica będzie czynić owe największe rzeczy, które w czasach ostatecznych dziać się będą” A kto jest zjednoczony z Bogiem, temu Bóg objawia Maryję, bo Ona, najdoskonalej  i najszybciej uczy kochać i pełnić wolę Bożą.

Wiedzą to Jacek i Piotr, obserwując świat i widząc zło, które coraz bardziej atakuje. W ich tekstach można odczuć bliskość relacji z Maryją, Królową Świata, Królową Pokoju, ale też najczulszą Mamą.

Pod Twoją Obronę uciekamy się – Najlepsza Mamo!
Arko przymierza, Gwiazdo Zaranna – do Nieba Bramo!
Przyprowadź nas do Twego Syna Jezusa – Mamo!
Święta Maryjo, wypraszaj nam pokój na cały ten amok!

 

Oni wiedzą, że będąc z Nią, nie trzeba się bać, bo Maryja – najczulsza Matka,  ochroni nas przed  złem tego świata:
Szatan? Co?! Dla Ciebie to pestka, za nami się wstawiaj Matko Boża Zwycięska!
Posyłaj nam Swoich Niebieskich Obrońców, Królowo Anielska!

W teledysku wystąpiły osoby z różnych stanów, świeccy, duchowni, a nawet egzorcysta Piotr Glas.
Wszystkich łączy jedno, bliska relacja z Maryją – najlepszą Mamą.

 

14292283_1764262223837786_5543462099455906458_n11111